Penyertaan/Pertandingan

Breadcrumbs


Language Translator



Login Form

Visitors Counter


442008
TodayToday101
YesterdayYesterday258
This_WeekThis_Week801
This_MonthThis_Month4336
All_DaysAll_Days442008
Highest 11-25-2016 : 885
Statistik created: 2017-10-18T11:34:15+08:00
54.156.67.122
US
UNITED STATES
US
Logged In Users 0
Guests 27
Registered Users 135
Registered Today 0
Now Online
-
Registered Today
-

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info


 

------------------------------------------------------------------------------

Nama pertandingan : International Innovatioan Invention Competition

Tempat :Toronto,Canada

Nama pelajar:1)NUR ANIS FATIN NAJWA JUFRI

2)NUR BASYIRAH ROSLAN

3)FADHILATUN FARIHIN IZHAR ABADI

4)NURUL AIN SYAFIEQA RAMLI

Nama guru:Norizan bt Mohd Darawi,cik norhafizah nasir,pn muslihah sapari

Tarikh: Jun 2016(pertandingan secara online..pelajar menghantar proposal dan video semasa menjalankan eksperimen)

Result:gold award

----------------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti: Fully Residential School International Symposium (FRSIS) 2016

Tarikh: 9 - 13 August 2016

Tempat: Sek Men Sains Selangor

Pelajar terlibat: Nur Marsya Zuhairi, Hannah Sofea Norhisham, Nureen Izzetty, Radin Najdah

Guru penasihat dan Pengiring: Pn Fiffy Armiza Muhammad Sahit, Pn Anis Suriati Ibrahim

Pencapaian: Gold Medal

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti: NICTSeD 2016

Tarikh: 6 - 11 ogos 2016

Tempat: BTPN Marang

Pelajar terlibat: Alyssa Sofea Ahmad Zaharil, Anis Sufea Ismail, Nur Adriana Mohd Nasir, Hani Marlissa Abdul Muqtadir

Guru terlibat: en muhammad anuar ibrahim

Pencapaian: final di royal chulan k lumpur

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nama Aktiviti :pertandingan wind orchestra sbp ke 18

tempat: ukm

Tarikh : 3-6 Ogos 2016

Pencapaian:anugerah perak

Pelajar terlibat:72 pelajar wind orchestra tingkatan 2-5

Guru terlibat:pn fiffy armiza muhammad sahit,cik salwana othman,en zulkiflee muhammad jusoh,pn hafitah baharuddin,en ali osman,en zulfazlan jumrah,pn noorul izwarni ahmad tajuddin

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nama pertandingan : Pertandingan catur peringkat negeri MSSMNS

Tempat :SMK Dato' Abdullah Astana Raja Rembau

Tarikh : 26-28 julai 2016

Bil pelajar: 2 orang

Keputusan : Ayesha Ashifa Sakeena Akhramsyah Muammar Ubaidah - tempat ke3 negeri di bawah 15..terpilih mewakili negeri ke peringkat kebangsaan

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti : pertandingan tenis peringkat mssns

Tarikh : 19-21 jul 2016

Tempat : kombes paroi

Pencapaian : naib johan kategori u15 dan u18 dan mewakili nogori 9 pd peringkat mssm.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tajuk : Saintis Muda Kastek

Tarikh: 12 Julai 2016

Tempat: SMK Panchor

Masa: 7.30am -3.30pm

Pelajar: 2 org pelajar Tingkatan 3

Pencapaian: Johan Seremban 1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Program: Sri Aman Environmental Youth Leadership Summit 2016 (SAEYLS)

Tarikh : 21 - 26 April 2016

Negara terlibat : Malaysia, Indonesia, Filipina, Thailand, Vietnam

Pencapaian : Kategori Cultural Competition - Gold

Guru Pengiring : Pn Hurul Ain

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pertandingan Literasi Maklumat

16 April 2016

8.00pg- 5.3.0ptg

Tempat: Yayasan Kepimpinan Perdana

(YKP) Putrajaya.

Penganjur: YKP

Pelajar terlibat : 10 pelajar Ting 4

Guru pengiring : Puan Norainon Mohd Isa.

Keputusan : Tempat ke-2.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pertandingan Sahibba dan Puisi Peringkat Daerah Seremban 

Tarikh: 13. 04. 2016

Tempat : SMK Dato Kelana Lenggeng Nilai

Guru Pembimbing : En Annuar Khisham b Isa 

Guru Pengiring : Pn Rabiatul Adawiyah

Pencapaian: Tempat ke 2 pertandingan sajak - Nur Syafiqah Mohd Paris

Tempat ke 3 sahibba - Nurin Zaimah

 -----------------------------------------------------------------------------------------------

Kejohanan bola keranjang SBP peringkat kebangsaan

Tarikh: 12-15 april 201

Tempat: Gem in mall, cyberjaya

Guru pengiring: Pn Syzwani Mohamed dan Cik Norafiqah Rifhan.

Sekadar sampai peringkat suku akhir

______________________________________________________________________________

UCSI Mathematics & Science Quiz 2016

Tarikh: 9 April 2016               Tempat:UCSI International School Spring Hill Port Dickson

 Masa: 8.00 pg - 12.30 tgh

Sasaran : 9 orang pelajar ting 5

Guru:  Pn. Hawa Basiran.            Pencapaian: Penyertaan.  Catatan: Penyertaan (Kali pertama)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Activiti: Singapore & Asian Schools Math Olympiad 2016

Tarikh : 5 April 2016

Participants: 44 students of form 3 - form 5.

Masa : 3.25-4.50 pm

Tempat : Bilik BM

Guru : Cik Hazwin

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karnival Sains dan Showcase Inovasi & Kejuruteraan 2016 Peringkat Antarabangsa

Tarikh: 1 - 3 April

Tempat: Perda City Mall & SMSTSS

Pelajar: Nur Amira Mirza & Nurul Shahirah

Guru: Cik Salwana

Pencapaian: Silver award

_______________________________________________________

Program : Pertandingan Pidato Piala DiRaja Peringkat Seremban 1, 2016

Tarikh : 30 Mac 2016

Tempat : SMK Kompleks KLIA 

Peserta : Aliya Batrisyia Bt Roslee, 5T

Pencapaian : Johan

Guru Pengiring : Annuar Khisham Bin Isa

----------------------------------------------------------------------------------

Program: 'One Bag Can Colour Up One Life' 

Tarikh : 27 Mac 2016

Hari: Ahad

Penyertaan : OGA Batch TiTans 2000-2004 dan 81 orang pelajar project khas dari ting. 1-5.

Masa : 2.00 ptg - 5.00 ptg

Tempat : Surau An-Nur

Guru: Puan Nurhanina Shalim dan Cik  Norafiqah Rifhan Ramlan

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Tajuk:Program Teori dan Praktikal Haji & Umrah 

Tarikh:26 Mac 2016(sabtu)

Masa:8.00pg-1.00 ptg

Tempat:surau dan lobi pejabat

Guru terlibat: Pn Narizan,Pn Ismah,Pn Arbaayah & Pn Azuraida

Peserta: semua pelajar ting.4

Penceramah:Hjh Normah Wadut(peg.pembimbing haji dari tabung haji)

-----------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti : Bengkel KBAT Matematik 

Tarikh : 26 Mac 2016

Hari : Sabtu

Penyertaan : Pelajar tingkatan 3

Masa : 8.00 - 12.30

Tempat : Dewan Makan

Guru: Pn Norainon, Pn. Noor Amirah & Cik Hazwin Hamidon.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti : Field Trip Planetarium Pelajar Tingktan 5

Tarikh : 26 Mac 2016

Hari : Sabtu

Penyertaan : Semua pelajar Tingkatan 5

Masa : 7.30 pg- 2.30 ptg

Tempat : Planetarium KL

Guru: 

1. Pn. Nina
2. Pn. Hayati
3. Pn. Hurul 
4. Pn. Irafaila
5. Pn. Wahida
6. Pn. Jamaliah
7. Cik salwana
8. Pn. Norizan
9. Pn. Saidah
10. Pn. Aziana
11. Pn. Ummi
12. Pn. Hawa
13. En. Razif
14. En. Anuar Ibrahim
15. En. Anuar Khisyam
16. Tn. Hj Anuar

---------------------------------------------------------------------------

 Program: Criminalise War Club - Tun Sufian Foundation 1st International Symposium ' Coalition of Younger Generation Say 'No to War"

Program: Criminalise War Club - Tun Sufian Foundation 1st International Symposium ' Coalition of Younger Generation Say 'No to War"

Tarikh : 26 Mac 2016

Hari : Sabtu

Penyertaan : Puteri Fateh Arina Merican bg Megat Suffian Merican

Masa : 9 pagi - 6 ptg

Tempat : Perdana Leadership Foundation Auditorium, Precinct 8, Putrajaya

Guru: Cik Norafiqah Rifhan Ramlan

--------------------------------------------------------------------------------------------

Activity: Toastmaster Workshop

Date: 27 March 2016

Participants: 139 Form 2 students 

Time: 8.00 am - 5.00 pm

Venue: Budiman Hall

Teachers: Pn Fiffy Armiza Muhammad Sahit, Puan Ummi Nazifah, Cik Norafiqah Rifhan Ramlan, Puan Rabiatul Adawiyah

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti: Penggredan tali pinggang Taekwondo 2016

Tarikh: 27 Mac 2016(Ahad)

Tempat: TKC

Masa: 11:30-1:30 ptg

Penyertaan: 14 pelajar

Guru terlibat: Mr Lee,En Izzudin, Cik Hafizah.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Perkara: Pertandingan Wind Orchestra Piala Dato' Seri Idris Jusoh

Tarikh: 13 Mac 2016

Tempat: Kolej Pendeta Za'ba,UKM

 

Guru: Pn. Izwarni, Pn. Fiffy, Cik Salwana, En. Fazlan, En. Fazli, En. Muhd Zulkiflee

Pencapaian: Tempat Ke-3

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Perkara:Kejohanan Balapan dan Padang Daerah Seremban 1

Tarikh: 7-9 Mac 2016

Tempat: Kompleks Sukan Tunku Najihah, USIM

Guru: Pn. Irafaila, Pn. Azirah, Cik Hafizah

Pencapaian : 

Pingat Emas acara lompat jauh dan lompat kijang P15.

Pingat Perak acara lompat tinggi P15, 200 meter P18, 4x400 meter P18.

Pingat Gangsa acara 4x100 meter P18 dan 4x100 meter P15.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Perkara : Program Cerapan Gerhana Matahari Anjuran Jabatan Mufti Kerajaan Negeri

Tarikh : 9 Mac 2016

Tempat : Balai Cerap Telok Kemang, Port Dickson

Peserta : Nurul Fatihin, Nuraisyah, Nurul Izzah Izzati, Nur Arifah Aqilla

Guru: En. Nor Husnittahrir

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 9 Mac 2016: Sukacita dimaklumkan International Baccalaureate  Diploma Programme Kolej Tunku Kurshiah telah berjaya di tauliahkan sebagai IB World School, Diploma Programme. 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktiviti: Istanbul International Inventions Fair (ISIF) 2016

Tarikh:3-8/3/2016

Tempat: Istanbul Convention Centre (ICC), Istanbul

guru pengiring: Noor Amirah Binti Abdul Ghafor

Pencapaian: 

1.Bronze medal

2.Diploma & Special Award from Romanian Inventors forum

3. Special Award from Women's Inventors Association "NOVA" in Bosnia and Herzegovinia

 

 

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Perkara : English Friendly Debate TKC - SDAR

Tarikh : 4/3/2016

Masa : 2.30 pm - 6.30 pm

Tempat : Dewan Tun Mahathir, SDAR

Guru terlibat : Pn. Fiffy Armiza Muhammad Sahit

---------------------------------------------------------------------------------------------

Perkara : pengurusan jenazah

Tempat : surau An Nur

Ting: semua pelajar ting 2

Guru terlibat  : siti aisyah, noor azuraida dan Azrae

 

-----------------------------------------------------------------------------

Perkara : Marathon Sejarah

Tarikh : 5 Mac 2016

Tempat : Kolej Yayasan Saad, Melaka

Peserta : 40 pelajar ting. 5

Guru : Pn. Fatihah, Pn. Azirah, Pn. Haida, En. Zulkiflee

Pencapaian : 1) 8 pelajar juara bagi setiap kumpulan (13 kumpulan)

2) Juara keseluruhan

 

------------------------------------------------------------------------------------

Bengkel KBAT Sains Tingkatan 3

Tarikh: 5Mac2016

Masa:8.00am-12.30pm

Tempat:Dewan

Sasaran:146pelajar tingkatan 3

Guru yang terlibat:

Pn Muslihah

Pn Shahida

Cik Noorhafizah

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Perkara : Kejohanan B.Jaring Inter-SBP N.Sembilan n Melaka

Tarikh : 5 Mac 2016

Tempat : SMS Perempuan Seremban

Peserta : 12 org pelajar

Guru Pengiring : Pn. Fadzlin Shazwa

Pencapaian : 1) Johan Keseluruhan

2) Pemain terbaik : Puteri Qistina Ab Ghaffar

 

----------------------------------------------------------------------

Perkara:Kejohanan Catur Terbuka Kolej MARA Seremban

Tarikh: 5 Mac 2016 Sabtu          

Tempat: Kolej MARA Seremban.   Peserta: 20 org pelajar T1 hingga T4.                                

Guru: Pn Ismah,Pn Muslihah, Pn.Norizan, Pn. Hawa.                

Pencapaian : Tmpt Ke 19 Ayesha daripada 180 Dan 7 Pusingan(9.00 pg-5.30 ptg )

----------------------------------------------------------------------------

Perkara : hoki inter-sbp

Tarikh : 5 Mac 2016

Tempat : stadium hoki s2

Peserta : 16 orang pelajar

Guru : Cik Hazwin dan Encik anuar K

Pencapaian : 

JOHAN HOKI INTER-SBP

 

Semifinal 

1) TKC (5) - SGS(1)

FINAL

2) TKC (2) - MOZAC (1)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Perkara: kejohanan bola keranjang sbp

Tarikh: 4- 6 Mac 2016

Guru : pn syzwani dan cik norafiqah rifhan

Tempat : Johan

 

--------------------------------------------------------

Perkara : Kejohanan Memanah SBP & Jemputan SKK Peringkat KEBANGSAAN 2016

Tarikh : 3 - 6 Mac 2016

Tempat : SMAP Kajang

Peserta : 

Nurul Safia

Farisya Giassani

Aisya Zulaikha

Guru: En. Nor Husnittahrir

Pencapaian :

Tempat ke 3 (gangsa) Berpasukan Pusingan Olimpik

 

/>----------------------------------------------------------------------------

Perkara: Cabaran Debat Pendeta Za'ba UKM

Tarikh: 4-6 MAC

Tempat: Ukm

Guru : Pn noorhidayah

Pencapaian: Johan

 

---------------------------------------------------------

 

Kejohanan Balapan dan Padang Daerah Seremban 1 di Pusat Sukan Tuanku Najihah, Universiti Sains Islam Malaysia (USIM) esok hari kedua. Hari ini dapat 1 pingat emas melalui acara lompat jauh p2 dan pingat Perak melalui acara lari pecut 200 meter P1.